Dom> Aktualności> Nagrody Pucharu Świata FIFA
July 03, 2023

Nagrody Pucharu Świata FIFA

boat flooring

Pod koniec każdego turnieju FIFA World Puchar Świata kilka nagród przypisuje się graczom i drużynom, które wyróżniały się od reszty, w różnych aspektach gry.

złota kula

Nagroda Golden Ball jest przyznawana najlepszemu graczowi na każdym finałach Pucharu Świata FIFA, z krótką listą opracowaną przez Komitet Techniczny FIFA, a zwycięzca głosował przez przedstawicieli mediów. Ci, którzy kończą drugie miejsce w głosowaniu, otrzymują nagrody Adidas Silver Ball i Bronze Ball Awards jako drugi i trzeci najwybitniejszy gracz w turnieju.

Złoty but

Nagroda Golden Boot trafia do najlepszego strzelca Pucharu Świata FIFA. Nagroda została przedstawiona na Mistrzostwach Świata w 1930 roku.

Od 1994 r., Jeśli jest więcej niż jeden gracz z taką samą liczbą bramek, remis trafia do gracza, który wniósł najwięcej asyst. Jeśli jest jeszcze więcej niż jeden gracz, remis trafia do gracza, który grał w najmniejszy czas.

Srebrne i brązowe buty są przyznawane od 1982 roku.

Nagroda Yashin

Nagroda Yashin dla najlepszego bramkarza została nazwana na cześć zmarłego bramkarza Leva Yashina (ZSRR). FIFA Technical Study Group rozpoznaje najlepszego bramkarza turnieju na podstawie wyników gracza podczas ostatniego konkursu. Chociaż bramkarze mają tę konkretną nagrodę za swoją pozycję, nadal kwalifikują się również do Złotej Ball, jak kiedy Oliver Kahn został przyznany w 2002 roku.

Nagroda Best Young Player

Nagroda Best Young Player została przyznana po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata FIFA w 2006 roku w Niemczech i przekazana niemieckiej Lukas Podolski. Nagroda jest przyznawana najlepszemu graczowi w turnieju, który ma co najwyżej 21 lat. Wybory odbyły się na oficjalnej stronie internetowej FIFA Pucharu Świata z pomocą FIFA Technical Study Group.

FIFA Fair Play Trophy

Trofeum FIFA Fair Play jest przekazywane drużynie z najlepszym rekordem fair play podczas finałowego turnieju Pucharu Świata. Rozważane są tylko zespoły, które zakwalifikowały się do drugiej rundy. Zwycięzcy tej nagrody zarabiają FIFA Fair Play Trophy, dyplom, medal fair play dla każdego gracza i urzędnika oraz 50 000 USD sprzętu piłkarskiego do rozwoju młodzieży.

Najbardziej zabawny zespół

Nagroda FIFA dla najbardziej zabawnego zespołu to dość nowe wyróżnienie na Mistrzostwa Świata FIFA. Jest to subiektywnie przyznana nagroda dla zespołu, który najwięcej zrobił, aby rozrywki publicznie z pozytywnym podejściem do gry. Nagroda jest zawsze organizowana poprzez udział społeczeństwa w ankiecie. Ostatnie nagrody zostały ustalone przez głosowanie w Internecie, które mogą nie być uczciwe i dokładnie reprezentować dane demograficzne fanów.

Zespół All-Star

Zespół All-Star, obecnie nazwany na cześć swojego obecnego sponsora MasterCard All-Star Team, jest zespołem najlepszych 23 graczy, wybranej przez techniczną grupę studiów FIFA z finałów Pucharu Świata. Liczba graczy została rozszerzona z 11 do 16 podczas finałów 1998, a następnie do obecnego 23. Przed 1998 r. Dziennikarze i eksperci wybrali „Dream Team” z wybitnymi graczami z każdej pozycji gry. Zespoły zostały wybrane głównie przez dziennikarzy europejskich i południowoamerykańskich.

Co więcej, jeśli jesteś zainteresowany arkuszem desek eva łodzi lub podkładką Eva Sup Pad & Eva , skontaktuj się z nami.